پاسخ به برخی از سوالات دوستان   

برخی از دوستان که در رشته هایی به غیر از عمران یا معماری در مقطع لیسانس در حال تحصیل می باشند در مورد امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی و مدیریت ساخت و یا مدیریت پروژه و ساخت سوالاتی مطرح کرده بودند.

در جواب سوال این دسته از دوستان باید بگوییم به جهت وجود مباحث مدیریتی در این دو رشته دانشگاهی و شباهت قابل توجه آنها با رشته صنایع ،امکان ادامه تحصیل در این رشته ها برای اکثر دوستان وجود دارد،هر چند به نظر اکثر صاحب نظران دانشجویان رشته عمران و معماری به جهت داشت درک بهتر نسبت به مباحثی که در این دو رشته تدریس می شود در مقایسه با سایر دوستان در الویت قرار دارند.

برخی دوستان در مورد حق امضاء این دو رشته سوال پرسیده بودند.

در جواب اینکه خیر این دو رشته هیچ تفاوتی با یکدیگر در مورد حق امضاء ندارند. و اصولا حق امضاء جداگانه ای برای این رشته ها هنوز در سازمان نظام مهندسی دیده نشده تنها تفاوت وجود برخی الویت ها برای فارق التحصیلان کارشناسی ارشد است که این موضوع نیز برای همه گرایش ها در مقطع کارشناسی ارشد یکسان است،البته امکان اختصاص حق امضاء جداگانه در سالهای آینده برای این دو رشته وجود دارد.

برخی دوستان در مورد اینکه کدامیک از دانشگاه های آزاد رشته مدیریت پروژه و ساخت را در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می کنند سوالاتی مطرح کرده بودند.

جواب اینکه تا آنجایی که من اطلاع دارم این رشته در هیچ یک از دانشگاه های آزاد تدرس نمی شود.ولی مشابه با این رشته مانند مدیریت اجرایی،مدیریت ساخت و تولید یا سایر رشته ها که مربوط به گرایش های مدیریت یا صنایع می باشند در برخی دانشگاه های آزاد تدریس می شود.

 

لینک
پنجشنبه ۱٤ آذر ،۱۳۸٧ - نوید مرندی